Využití burzy nákladů může být skvělým způsobem jak optimalizovat Vaše přepravní náklady a rozvíjet Vaše podnikání. Když zaregistrujete svou společnost do systému burzy nákladů, otevře se Vám tak zcela nový svět možností a zvýšíte své šance na to být nákladově i časově efektivní

Získejte přístup k mnoha dostupným nákladům a vozům v ČR každý den

Bezplatně se zaregistrujte

Jste spojení s velkým počtem podniků ze stejné oblasti a máte tak možnost navázat mnoho úspěšných spoluprací, ke kterým byste jinak neměli přístup. Zaregistrujte se nyní bezplatně na burzu nákladů a vyzkoušejte si to sami!!

Běžným problémem velkého počtu společností a především těch společností, které se specializují na přepravu, je, že musí čelit „úsekům bez užitku“. Jejich vozy se většinou vrací „domů“ prázdné, což stojí společnost značnou část peněz i času. Využitím burzy nákladů zvyšujete svoje šance jak přeměnit „úseky bez užitku“ na „úseky s užitkem“. Pro optimalizaci nákladů přidejte Váš vlastní vůz na burzu nákladů a zapište jej jako dostupný.

V dopravce že s expedient nakladači na platformě burzy nákladů dohodnou, není odstranění „úseků bez užitku“ jedinou výhodou; optimální přeprava zboží také znamená méně odpadu, takže z využití takového systému těží i životní prostředí.

Vyhledávání vhodných nabídek pro Vaši společnost, ať už mluvíme o zboží k přepravě nebo dostupných vozech je většinou časově náročné. Pokud děláte tuto práci tradiční cestou přes telefonáty nebo emaily ve kterých žádáte o nabídku můžete to stejně tak udělat pomocí několika kliknutí na kvalitní platformě burzy nákladů. K nalezení nejlepších nabídek pro Vaši společnost využijte filtry!

Jakákoliv online aktivita s sebou nese určité riziko, tím spíše pokud jde o platby a podnikání obecně. Burza nákladů je většinou pouze prostředníkem pro nakladače, přepravce a speditéry, takže byste se měli zajímat především o tyto účastníky konkrétně.

Tady je několik věcí, nad kterými byste se měli zamyslet a ujistit se ještě předtím, než s někým na burze nákladů začnete spolupracovat:

  • Vždy byste si měli zkontrolovat pravost společnosti; společnosti, které poskytly dokumenty jako je osvědčení o zápisu nebo oprávnění k přepravě zboží mají větší důvěryhodnost;
  • I v případě, že uvidíte dokumenty a ty budou vypadat věrohodně, byste si měli zkontrolovat podrobnosti na pověřeném místě jako je ověření DIČ v systému VIES (pro společnosti z EU);
  • Většina burz nákladů má na svých platformách systém certifikací na základě hodnocení – společnosti budou mít s největší pravděpodobností hodnocení od ostatních uživatelů, s kterými spolupracovali ve smyslu podnikání. Hodnocení můžeme využít jako další ukazatel, zda se společností spolupracovat či nikoliv;

Největšími riziky při spolupráci s burzou nákladů jsou nezaplacení a krádež zboží. Abyste zamezili takovýmto problémům, měli byste vždy zkontrolovat důvěryhodnost společnosti, se kterou chcete spolupracovat. To můžete udělat například kontrolou věrohodnosti poskytnutých dokumentů a ujištěním se, že Vaše dohoda s danou společností přesně vymezuje podmínky spolupráce.

V případě, že k takovým problémům dojde i přesto, že jste se snažili jim zamezit všemi možnými prostředky, měli byste nahlásit společnost, která škodu způsobila, patřičným orgánům. Klikněte zde pro zobrazení kontaktních informací na orgány pro ochranu spotřebitele z každého státu EU..

Přepravci by si měli vždy zkontrolovat, zda má nakladač veškeré potřebné dokumenty k nákladu (zdroj nákladu, dokumenty o nákupu), zatímco nakladači by se měli zajímat, zda má přepravce veškeré potřebné dokumenty k provozování přepravy zboží a ujistit se, že má platné zásady pojištění.